Режими роботи електродвигуна

Додана 03 Березня 2021

У характеристиках електродвигуна часто можна побачити такий пункт: "режим роботи" і далі незрозумілі букви і цифри. Що ж таке режими роботи, які вони бувають, від чого залежать, який режим роботи в асинхронних електродвигунів "ТМ Мотор", який режим роботи асинхронного двигуна найуніверсальніший і який електродвигун краще підійде саме вам? Давайте розбиратися...

Відразу обмовимося, що параметр "режим роботи" регламентується за ГОСТ 183-74 і є єдиним для всіх виробників.

Немає хороших чи поганих (краще/гірше) режимів роботи. Усе залежить від того, як часто вам потрібно вмикати/вимикати електродвигун протягом години.

(S1) Тривалий режим роботи - робота машини за незмінного навантаження досить тривалий час для досягнення незмінної температури всіх її частин.

(S2) Короткочасний режим роботи - робота машини за незмінного навантаження впродовж часу, недостатнього для досягнення всіма частинами машини сталої температури, після чого відбувається зупинка машини на час, достатній для охолодження машини до температури, яка не більше ніж на 20 С перевищує температуру навколишнього середовища.

(S3) Повторно-короткочасний режим роботи - послідовність ідентичних циклів роботи, кожний з яких включає час роботи за незмінного навантаження, за який машина не нагрівається до сталої температури, та час стоянки, за який машина не охолоджується до температури навколишнього середовища. Втрати під час пуску не впливають на температуру частин машини.

(S4) Повторно-короткочасний режим роботи з впливом пускових процесів - послідовність ідентичних циклів роботи, кожний з яких містить час пуску, достатньо тривалий для того, щоб пускові втрати впливали на температуру частин машини, час роботи за постійного навантаження, за який машина не нагрівається до усталеної температури, та час стоянки, за який машина не охолоджується до температури навколишнього середовища.

(S5) Повторно-короткочасний режим роботи з впливом пускових процесів та електричним гальмуванням - послідовність ідентичних циклів роботи, кожний з яких містить досить тривалий час пуску, час роботи за постійного навантаження, за який машина не нагрівається до усталеної температури, час швидкого електричного гальмування та час стоянки, за який машина не охолоджується до температури навколишнього середовища.

(S6) Режим роботи, що змінюється - послідовність ідентичних циклів, кожен з яких включає час роботи з постійним навантаженням і час роботи на холостому ходу, причому тривалість цих періодів є такою, що температура машини не досягає усталеного значення.

(S7) Переміжний режим із впливом пускових процесів та електричним гальмуванням - послідовність ідентичних циклів, кожен з яких включає досить тривалий пуск, роботу з постійним навантаженням і швидке електричне гальмування. Режим не містить пауз.

(S8) Режим, що перемежовується, з частотою обертання, що періодично змінюється - послідовність ідентичних циклів, кожен з яких включає час із незмінним навантаженням та незмінною частотою обертання, потім слідує один або кілька періодів за інших постійних навантажень, кожному з яких відповідає своя частота обертання (наприклад, цей режим реалізують під час перемикання числа пар полюсів асинхронного двигуна). Режим не містить пауз.

Отже, підбиваючи підсумок, ми бачимо, що вибір електродвигуна з конкретним режимом роботи залежить від конкретних обставин. На якому обладнанні буде встановлено двигун? Як часто ви будете його вмикати і вимикати (число вмикань/вимикань за хвилину)?

Якщо ваше обладнання працює постійно і вмикається/вимикається лише кілька разів за день, то вам, найімовірніше, підійде режим роботи S1. Якщо ж вам потрібні часті пуски, наприклад, у вас кран-балка, пилорама або лебідка, то вам підійде двигун з режимом роботи S2 (кранові). Компанія "МНП Промелектро" Нова Каховка виробляє асинхронні електродвигуни з режимом роботи S1. Також у нас є лінійка двигунів з режимом роботи S2. За необхідності, ми можемо запропонувати покупцеві електродвигуни з будь-яким режимом роботи.

Якщо вам складно вибрати з величезної лінійки електродвигунів торгової марки "ТМ Мотор" або вам складно визначитися з вашим режимом роботи, просто зверніться до будь-якого нашого менеджера за телефонами на сайті.

Сподіваємося, ця стаття була вам корисна. Заходьте частіше на наші сайти. Ми постійно оновлюємо наш навчальний і пізнавальний контент.

вверх