Усунення поширених проблем з електродвигуном

Додана 10 Березня 2023

Усунення поширених проблем з електродвигунами може виявитися непростим завданням. Електродвигуни є складними механізмами, і коли щось йде не так, може бути важко визначити джерело несправності. Тим не менш, важливо розуміти основи пошуку та усунення несправностей двигунів, щоб швидко та ефективно діагностувати та усувати будь-які недоліки. У цій статті буде представлено огляд поширених проблем з електродвигунами та кілька порад щодо їх усунення.

Що викликає проблеми з електродвигуном?

Проблеми з електродвигуном можуть бути викликані безліччю факторів, у тому числі віком та зносом, неправильним обслуговуванням, неправильною напругою та ослабленими з'єднаннями. По мірі старіння двигунів їхні деталі можуть зношуватися або зазнавати корозії, що призводить до зниження продуктивності та можливої ​​поломки.

Неправильне технічне обслуговування, наприклад відсутність змаски або неправильна проводка, також може призвести до неприємностей з електромотором. Неправильна напруга може спричинити перегрів, а нещільні з'єднання можуть викликати іскріння і, зрештою, відмову двигуна. Щоб запобігти проблемам з електродвигуном, важливо переконатися, що він правильно обслуговується, правильно підключений та отримує правильну напругу.

Виявлення проблем з електродвигуном

Багато ознак несправності двигуна можуть бути непомітними, поки він повністю не вийде з ладу. Загальні ознаки проблеми з електродвигуном включають незвичні шуми, надмірну вібрацію, вищі, ніж зазвичай, робочі температури та зниження продуктивності.

Крім того, потужність двигуна може бути важливим індикатором, оскільки підвищена споживана потужність може вказувати на перевантаження двигуна або необхідність його ремонту. Важливо регулярно перевіряти електродвигуни на наявність цих ознак та швидко реагувати на будь-які проблеми, перш ніж вони можуть призвести до подальшого пошкодження всього механізму.

Пошук та усунення несправностей

Обговоримо найбільш поширені проблеми електромоторів та способи їх усунення:

проблеми з  двигуном

 

Проблема: двигун не запускаеться

Однією з найпоширеніших проблем із електродвигуном є те, що двигун не запускається. Існує кілька потенційних причин, у тому числі несправний стартер, погане з'єднання, коротке замикання або сам несправний двигун. Щоб діагностувати проблему, ви повинні спочатку перевірити джерело живлення і переконатися, що він правильно підключений і напруга відповідає нормі.

Якщо блок живлення справний, то наступним кроком буде перевірка стартера та проводки. Якщо стартер несправний, можливо, буде потрібно його заміна. Якщо проблема полягає у проводці, то її слід оглянути на наявність зношених чи обірваних дротів.

Перегрів електродвигуна: причини, симптоми та методи виправлення
Перегрів двигуна
Не допускайте перегріву двигуна

Перегрів – одна з найпоширеніших проблем із електродвигунами. Надмірне нагрівання може призвести до руйнування ізоляції обмоток статора, що призведе до відмови електромотора. Деякі поширені причини перегріву включаючи перевантаження, недостатню циркуляцію повітря, роботу двигуна на дуже високій швидкості, відсутність змаски в підшипниках або наявністю бруду та пилу.

Щоб вирішити цю проблему, ви можете встановити вентилятор, для додактового охолодження, або поліпшити вентиляцію навколо всього корпусу. Ви також повинні переконатися, що двигун не перевантажений і працює в межах рекомендованих виробником робочих характеристик.

Пошкодження підшипників: причини і методи усунення

Підшипники електродвигуна є важливими компонентами, які дозволяють ротору вільно обертатися. Згодом ці підшипники можуть зношуватися або пошкодитись, що призведе до шуму та вібрації. Якщо залишити цю несправність без уваги, вона може призвести до серйознішого пошкодження електродвигуна. Для вирішення цієї проблеми слід якнайшвидше замінити зношені підшипники. Ви також повинні переконатися, що двигун правильно вирівняний, щоб запобігти майбутньому зносу підшипників.

Поломки ротору: що робити, якщо ротор електродвигуна зламався або пошкоджений

Ротор є важливим компонентом електродвигуна, який обертається для створення обертаючого моменту. З часом ротор може бути пошкоджений або викривленний, викликаючи такі проблеми, як шум та вібрація. Якщо залишити цю несправність поза увагою, вона може призвести до повної поломки двигуна. Щоб її вирішити, необхідно замінити пошкоджений ротор або переконатися, що він правильно вирівняний у двигуні.

Проблеми з конденсаторами: як вони впливають на работу електродвигуна та що робити, коли вони виходять з ладу

Конденсатори є важливими компонентами однофазних електродвигунів, які допомагають запускати двигун і зміщують магнітне поле для роботи електромотора від мережі 220 Вольт. Згодом ці конденсатори можуть вийти з ладу, що призведе до таких наслідків, як низький обертаючий момент і повільний запуск. Щоб вирішити цю проблему, слід замінити несправні конденсатори на нові. Також важливо переконатися, що характеристики конденсатора підходять до характеристик мотору.

Обрив фази в електродвигуні: як виявити проблему та що робити в такому випадку
Обрив фази двигуна
Слідкуйте за дротами живлення

Обрив фази в електродвигуні є поширеною проблемою, яка може призвести до відмови двигуна, якщо її не усунути. Ця проблема виникає, коли одна або кілька фаз електроживлення двигуна знеструмлені або не збігаються по фазі. Ознаки обриву фази можуть включати зниження швидкості і обертаючого моменту, вібрацію і підвищення температури двигуна. Для виявлення несправності можна провести візуальний огляд мотора і перевірити електроживлення за допомогою мультиметру.

При підозрі на обрив фази дуже важливо негайно відключити двигун і вжити коригуючих дій, які включають заміну несправної проводки або компонентів, перевірку електроживлення та забезпечення роботи двигуна відповідно до розрахункових характеристик. Регулярне технічне обслуговування та контроль електроживлення мотора також можуть допомогти запобігти обриву фази в майбутньому.

Проблема: Вібрація двигуна

Вібрація може бути ознакою низки проблем з електродвигуном, включаючи несоосність, ослаблений/ушкоджений підшипник або зігнутий вал. Щоб розібратися з причиною вібрації, ви повинні спочатку перевірити центрування двигуна. Якщо двигун зміщений, кваліфікований фахівець повинен налаштувати його заново. Якщо соосність правильна, слід оглянути підшипники і вал на наявність ознак пошкодження або дефектів. Якщо підшипники або вал пошкоджені/зношені, їх слід замінити.

Неправильне функціонування контролера швидкості: причини і методи усунення

Контролери швидкості – це пристрої, які використовуються для регулювання швидкості електродвигунів у різних програмах. Однак неправильне функціонування регулятора може призвести до зниження ефективності, збільшення енергоспоживання та потенційного пошкодження двигуна. Причини неправильної роботи можуть бути різними, наприклад неправильне програмування, електричні перешкоди або пошкоджена схема. Щоб вирішити цю проблему, ви повинні спочатку перевірити налаштування програмування контролера, щоб переконатися, що вони правильно відкалібровані відповідно до вимог електродвигуна.

Ви також повинні оглянути проводку та з'єднання з двигуном, а також сам контролер на наявність ознак пошкодження чи зношення. Заміна несправних компонентів, додавання протиперешкодних фільтрів або екранування, а також перепрограмування контролера можуть допомогти відновити нормальне функціонування. Рекомендується проконсультуватися з кваліфікованим технічним спеціалістом або інженером, що спеціалізується на системах регуляторів швидкості, для діагностики та усунення несправностей з вашою системою.

Забруднення поверхні двигуна та окремих компонентів
забруднення двигуна
Проводьте регулярну очистку

Забруднення електродвигуна може відбуватися через попадання пилу, бруду чи вологи. Ця проблема може призвести до пошкодження обмоток та підшипників двигуна, що призведе до його передчасного виходу з ладу. Щоб вирішити цю проблему, ви повинні переконатися, що двигун встановлений у чистому та сухому місці.

Ви також повинні регулярно чистити електромотор та місце навколо нього, щоб запобігти забрудненню. Не рекомендується розташовувати двигун біля кислотного чи агресивного середовища. Рекомендований діапазон температури навколишнього середовища від -45 до +45 градусів за Цельсієм.

Інші електромеханічні несправності

У електродвигунах можуть виникати деякі електромеханічні несправності, такі як коротке замикання, обрив ланцюга живлення та замикання на землю. Ці несправності можуть бути викликані різними причинами, такими як несправна проводка, неправильна напруга, попадання вологи. Для вирішення цих проблем слід оглянути електричні з'єднання та проводку на наявність ознак пошкодження або зношування. Ви також повинні перевірити напругу та переконатися, що вона знаходиться в межах робочого діапазону двигуна.

Висновоки

Усунення поширених проблем з електродвигуном може бути складним завданням, але можна визначити точну причину проблеми, ретельно вивчивши двигун, проводку та навколишнє середовище. Вирішення проблеми зводиться до визначення її причини та заміни неправильно функціонуючих компонентів. Регулярне технічне обслуговування та змаска підшипників також можуть допомогти зменшити ймовірність виникнення проблем із електродвигуном.

Якщо вас цікавлять надійні електродвигуни, рекомендуємо ознайомитися з нашим каталогом однофазних і трифазних двигунів. Наші електромотори мають мідну обмотку та проходять випробування прямо на заводі. Перед відправкою клієнту ми особисто перевіряємо ще раз кожну одиницю товару, щоб ви при експлуатації не мали жодних проблем. Висока якість підтверджена Українською та Міжнародною сертифікацією.

вверх