Що таке кліматичне виконання електродвигуна?

Додана 23 Лютого 2021

Не секрет, що при проектуванні будь-якої техніки, враховується і те в якій температурній середовищі вона буде експлуатуватися. Електродвигуни не виняток. При виборі асинхронного електродвигуна, важливу роль відіграє умови роботи експлуатації і клімат, в якому він буде знаходитися.

Як зрозуміти, чи підходять характеристики конкретного двигуна до того кліматичного району в якому ви його будете використовувати? Яке кліматичне виконання у асинхронних електродвигунів «ТМ Мотор»? І які, взагалі, ці кліматичні виконання бувають? Давайте розбиратися ...

В процесі роботи на двигун впливають найрізноманітніші кліматичні чинники: температура вологість, атмосферний тиск, сонячна радіація, дощ, пил, сніг, соляний туман, іній, і також, цвілеві гриби і корозійно-активні елементи, що міститься в повітрі.

За ГОСТ 15150-69 розрізняють наступні мікрокліматичні райони.

Помірний клімат (У). Райони з помірним кліматом, в яких середня з річних абсолютних максимумів температури повітря дорівнює або нижче +400С. А середня з річних абсолютних мінімумів температури дорівнює або вище -450С.

електродвигун в холодному кліматі

Помірно-холодный (холодный)клімат (УХЛ/ХЛ). Райони з холодним кліматом, в яких середня з річних абсолютних мінімумів температури повітря нижче -45 0С.

Вологий тропічний клімат (ТВ). Райони з вологим тропічним кліматом, в яких температура, рівна або більше 20 0С, поєднується з відносною вологістю рівній мул більшою 80%, 12 годин або більше безперервно від 2 до 12 місяців в році.

Сухий тропічний климат (ТС). Райони з сухим тропічним кліматом, в яких середня з річних абсолютних максимумів температури повітря вище +400С і які не віднесені до районів з вологим тропічним кліматом.

електродвигун в тропіках

Помірно холодний морський клімат (М). Райони з помірно холодним морським кліматом: моря, океани, прибережні території в межах безпосереднього впливу морської води, що розташовані на північ від 300 північної широти та на південь від 300 південної широти.

Тропічний морський клімат (ТМ). Райони з тропічним морським кліматом: моря, океани, прибережні території в межах безпосереднього впливу морської води, що розташовані між 300 північної широти і 300 південної широти.

Значення факторів для різних кліматичних зон наведено в таблиці нижче.

Макрокліматичні райони Позначення Робоча температура повітря

Верхнє знач. Нижнє знач. Середнє знач.
 Помірний клімат У +40 -45 +10
 Помірно-холодний (холодний) клімат УХЛ/ХЛ +40 -60 +10
 Вологий тропічний клімат ТВ +45 +1 +27
 Сухий тропічний клімат ТС +45 -10 +27
 Помірно-холодний морський клімат М +40 -30 +10
 Тропічний морський клімат ТМ +45 +1 +27

Зазначена класифікація кліматичних районів поширюється на висоти до 1000 метрів над рівнем моря (нижнє робоче значення атмосферного тиску 850 гПа, або 650 мм рт. ст.)

Асинхронні електродвигуни компанії "МНП Промелектро" Нова Каховка мають кліматичне виконання "У" (Помірний клімат). За бажання покупця, можуть бути поставлені електродвигуни будь-якого кліматичного виконання.

Якщо у вас виникли труднощі при виборі електродвигуна, просто зв'яжіться з менеджерами компанії "МНП Промелектро" будь-яким зручним для вас способом. Номери телефонів і пошта знаходяться в шапці сайту.

Сподіваємося, ця стаття була вам корисна. Заходьте частіше на наші сайти. Ми постійно оновлюємо наш навчальний і пізнавальний контент.

вверх